امروز دوشنبه 25 تیر 1397 - ساعت 22:25

حضور مدرسه هنر و رسانه تزکیه در همایش ICMEDLIT مالزی

موفقیت دانش آموزان ایرانی در نخستین دوره المپیاد بین المللی سواد رسانه ای در مالزی

 

⭕️در گفتگو با دبیر IMLO 2018 مطرح شد

موفقیت دانش آموزان ایرانی در نخستین دوره المپیاد بین المللی سواد رسانه ای در مالزی

به گزارش باشگاه سواد رسانه ای، دکتر سید بشیر حسینی، دبیر نخستین دوره المپیاد بین المللی سواد رسانه ای در گفتگو با روابط عمومی این باشگاه گفت: نخستین دوره این المپیاد با عنوانِ IMLO 2018 (International Media Literacy Olympiad) به ابتکار باشگاه سواد رسانه ای ایران و با هدف پرورش تفکر و توانمندسازی نوجوانان جهان در مواجهه با رسانه ها در اسفندماه ۱۳۹۶ در کشور مالزی برگزار شد.

به گفته دبیر IMLO 2018: در این رویداد، دانش آموزان به مدت یک هفته در بخشهایی همچون سفرنامه نویسی اینستاگرامی، ارائه ایده های آموزش مجازی سواد رسانه ای به شیوه MOOC، کمپین سازی تبلیغاتی، نقد فیلم نویسی، آزمون شفاهی و آزمون کتبی با یکدیگر به رقابت پرداختند و در انتهای این رقابت یک هفته ای، مدالهای المپیاد به دانش آموزان برگزیده اهدا شد.

وی با بیان اینکه بر اساس گفتگوهای انجام شده، این المپیاد در سالهای آینده با مشارکت دانش آموزانی از کشورهای فعال در زمینه سواد رسانه ای از جمله مالزی برگزار خواهد شد، درباره نحوه حضور دانش آموزان ایرانی در IMLO 2018 بیان کرد: هفت دانش آموز ایرانی که در مراحل داخلیِ المپیاد برگزیده شده بودند در مرحله بین المللی به رقابت پرداختند که در مراسم اختتامیه المپیاد که در رایزنی فرهنگی ایران در مالزی برگزار شد، «امیرفهام فلاح پور» از دبیرستان شهید اژه ای اصفهان به عنوان برگزیده مدال طلا، «فاطمه عابدی نژاد» از دبیرستان تزکیه به عنوان برگزیده مدال نقره، «متین مرادی» و «علیرضا مقتدایی» هر دو از دبیرستان شهید اژه ای اصفهان به عنوان برگزیدگان مدال برنز شناخته شدند.

همچنین دانش آموزان ایرانی در حاشیه این رویداد، حضور پررنگی در بخشِ رقابتیِ موک در همایشِ جهانیِ سواد رسانه ای ICMEDLIT 2018 از خود نشان دادند و امیرفهام فلاح پور که مدال طلای نخستین دوره IMLO 2018 را از آنِ خود کرده بود توانست در بخش ایده های نوآورانه آموزش مجازی به شیوه «موک»، به عنوان برگزیده این همایش نیز شناخته شود.

دکتر حسینی در انتها درباره آینده این المپیادِ تازه تاسیس اشاره کرد: در طول سفر تیم ایرانی IMLO در مالزی، تفاهمهایی میان باشگاه سواد رسانه ای ایران و دبیرخانه همایش جهانی ICMEDLIT، اتحادیه جهانی سواد رسانه ای، دبیرستان بین المللی HIBISCUS کوالالامپور‌ و دانشگاه City University مالزی برای ادامه تعاملات پیرامون المپیاد بین المللی سواد رسانه ای و توسعه این رویداد جهانی در سایر کشورها انجام شد.

بر اساس این گزارش دکتر محمدصادق باطنی دبیر علمی، علی رضایی دبیر اجرایی، قاسم اکبری مدیر اطلاع رسانی و مهدی طهماسبی مدیر هماهنگی نخستین دوره المپیاد بین المللی سواد رسانه ای بوده و دکتر محمدحسین ساعی، دکتر زهرا محمودی، دکتر لیلا وصالی، دکتر سعید مدرسی، حسین غفاری و حمید صدیق میرزایی اعضای هیات علمی نخستین دوره این رویداد را تشکیل می دادند.

گفتنی است مرحله اولِ دومین دوره المپیاد بین المللی سواد رسانه ای ویژه دانش آموزان پایه دهم و یازدهم در تاریخ ۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد. علاقه مندان می توانند از طریق سایت باشگاه سواد رسانه ای به آدرس imlc.ir نسبت به ثبت نام و کسب اطلاعات تکمیلی درباره این رویداد اقدام نمایند.

 

 

نظرات


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مقاطع تحصیلی

 

اوقات شرعی