برگزیده
سبک زندگی حضرت فاطمه  (چهارشنبه 03 بهمن 1397 ، ساعت 14:49)
الکتریسیته جاری  (سه شنبه 02 بهمن 1397 ، ساعت 14:23)
چگالی و حجم  (سه شنبه 02 بهمن 1397 ، ساعت 11:08)
درون اتم  (سه شنبه 02 بهمن 1397 ، ساعت 08:55)
واکنش بین مواد  (دوشنبه 01 بهمن 1397 ، ساعت 14:26)
امروز چهارشنبه 01 اسفند 1397 - ساعت 17:26

اختتامیه پایگاه تابستانی 97

به پایان آمد این دفتر / حکایت همچنان باقی ست ...

 

 

 

همیشه باید بعد از هر گذشتنی، بعد از هر رد شدنی، بعد از هر اتفاقی حتی...نگاهی به پشت سر انداخت؛ نگاهی که طعم آن نشان از سربلندی ما یا خدایی ناکرده سرافکندگی ما است.
باورتان می شود که ما 6 هفته در گرمای لبخند تابستان کنار هم بودیم؟
باورتان می شود که در این مدت در کنار هم چه اثرها برجای گذاشته ایم؟
19تیرماه بود که دور هم جمع شدیم و صبحمان را به نور قرآن منور کردیم و راهی کلاس هایمان شدیم.
هرکجا و هر طرف را که نگاه می کردی؛ گروهی در پی هدفی کنار هم بودند؛ هدف هایی همراستا با تهذیب، تحصیل و ورزش که یکی از مهمترین سخنان گرانبار رهبر معظم انقلاب است؛
هدف هایی که اصل و پایه همه آن ها، مهارت افزایی دانش آموزان و بهره بردن هرچه بیشتر از اوقات فراغت بود...
در همین راستا کلاس هایمان را به چهار دسته تقسیم کردیم؛
بخشی از برنامه هایمان را در قالب کلاس های مهارتی-هنری ارائه دادیم، تا علاوه بر مهارت افزایی دانش آموزان، آن ها را در کشف استعدادهای هنری و خلاقیت هایشان یاری کنیم؛ به امید آنکه در تهذیب نفس و راه پیش رویشان سربلند باشند. مانند کلاس های معرق کاشی، پادکست، طراحی طبیعت بی جان و تابلوی سه بعدی در پایه هفتم؛
نقاشی، طراحی منظره، تئاتر و ویترای در پایه هشتم، و نقاشی برجسته، خیاطی، عکاسی و تئاتر در پایه نهم.
کلاس های مهارتی-علمی بخش دیگری از تقسیم بندی برنامه ها بودند تا به غایت تحصیل مفید نزدیکترمان کنند؛ شامل سرگرمی های علوم، گشت و گذار در ریاضی، انجمن ادبی، گفت و شنود به انگلیسی، بازی استراتژیک، کشاورزی و گلکاری، پویا نمایی و مستند سازی؛ که همه براساس اقتضائات سنی دانش آموزان و به صلاحدید تیم آموزشی در سه پایه هفتم، هشتم و نهم اجرا شدند.
علاوه بر این، کلاس هایی با محتوای درسی و آموزشی برای گروهی از دانش آموزان(باتوجه به نیاز آموزشی آن ها) تعریف کردیم تا مسیر تحصیل را کاملتر کنند؛ مانند کلاس ریاضی و زبان انگلیسی که در هر سه پایه مشترک بود و کلاس ضربان فکر که به صورت ویژه و هدفمند، در پایه نهم ارائه شد.
از ورزش و سرزندگی هرگز غافل نبوده و نیستیم؛ کلاس های مهارتی-ورزشی بخش دیگری از پایگاه تابستانه ما را تشکیل می دادند؛ شنا، تکواندو و والیبال ورزش های منتخبی مربیان در این بخش بودند.
6هفته را با برنامه ریزی دقیق پشت سر گذاشتیم و برای جمع بندی برنامه هایمان و ارائه نتیجه این هفته ها و آموزه ها به اولیاء محترم، اختتامیه ای در نظر گرفتیم.
مشارکت دانش آموزان در چیدمان سالن اختتامیه و شوق آن ها برای به نمایش گذاشتن هنرها و خلاقیت هایشان و بازخورد مثبت معلمان کلاس های تابستانه از فعالیت بچه ها در کلاس ها، ما را مجاب کرد که این مدت هرچند کوتاه دوره تابستانه، به اهداف والای خود نزدیک شده و چه بسا در بسیاری از موارد توانسته ایم غایت نهایی خود را دریابیم.
حال در این روزهای پایانی دومین ماه از فصل تابستان، با نگاهی به پشت سرمان، لبخندی از روی رضایت بر لب می آوریم و خدایمان را شکر می کنیم که نگاهمان، نگاه سرافکندگی نیست.

برای مشاهده عکسهای اختتامیه، اینجا کلیک کنید.

نظرات


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اوقات شرعی